Článek k tématu: CTM – Centrum pro talentovanou mládež

Základní škola J. Gutha-Jarkovského

Základní škola J. Gutha-Jarkovského, škola s rozšířenou výukou cizích jazyků a česko-italskou výukovou sekcí. Následující prezentace byla zpracována dle webu, jehož autory jsou samotní žáci Základní školy J. Gutha-Jarkovského.

Vítáme Vás na stránkách Základní školy J. Gutha-Jarkovského. Připravili jsme pro Vás mnoho potřebných, užitečných a zajímavých informací v moderním kabátě. Stránky, které vytvořili studenti ve spolupráci s pedagogy, jsou určeny všem současným, bývalým i potencionálním studentům, jejich rodičům i přátelům naší školy. Vítáme však i všechny ostatní návštěvníky, kteří se o nás chtějí něco dozvědět. Těšíme se na setkání s Vámi ve virtuální i každodenní realitě. 

Za všechny kolegy a studenty

PhDr. Jitka Kendíková, ředitelka školy (celý web…)


Projekt ABAKU – Rozvoj matematické gramotnosti

Od září 2019 se 1. a 2. stupeň ZŠ a nižší stupeň gymnázia zapojil do projektu „Abaku – Rozvoj matematické gramotnosti“, který vznikl za podpory Magistrátu hl. m. Prahy a pod záštitou KMDM PedF UK. Projekt trvá jeden školní rok. Má za cíl nabídnout pedagogům, a především žákům novou metodu výuky aritmetiky.

Naše škola v září obdržela kompletní vybavení pro podporu výuky dle této metody (deskové hry, hrací kostky, hrací karty, magnety, přístupové údaje pro online výuku) a s těmito pomůckami jsme začali v hodinách matematiky formou rozcviček pracovat. Co jsme v průběhu půlroční práce zaznamenali?

Metoda učí sčítat, odčítat, násobit, dělit, druhé a třetí mocniny a odmocniny přirozených čísel. Žáci dovedou po krátké době v pouhém shluku čísel automaticky rozpoznat rovnost, souvislosti mezi čísly, sami vytvářejí matematické kombinace. V důsledku toho dochází k prohloubení a fixaci zákonitostí formou hry, tj. mnohdy ani žák netuší, že se hrou učí matematiku. Široké možnosti diferenciace obtížnosti přinášejí prospěch jak těm nejsilnějším, tak těm slabším. I slabý žák se rád zapojí do hry, v níž je úspěšný, a to je podle nás také velký přínos Abaku. Nejedná se o komplexní metodu, jak naučit veškeré učivo matematiky, ale je určena pro osvojení schopností perfektně z hlavy počítat a vidět matematické kombinace i kolem sebe (poznávací značky automobilů, telefonní čísla, čísla domů apod.).Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského

Vítáme Vás na stránkách Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského. Připravili jsme pro Vás mnoho potřebných, užitečných a zajímavých informací v moderním kabátě. Stránky, které vytvořili studenti ve spolupráci s pedagogy, jsou určeny všem současným, bývalým i potencionálním studentům, jejich rodičům i přátelům naší školy. Vítáme však i všechny ostatní návštěvníky, kteří se o nás chtějí něco dozvědět. Těšíme se na setkání s Vámi ve virtuální i každodenní realitě. 

Za všechny kolegy a studenty.

PhDr. Jitka Kendíková, ředitelka školy (celý web…)


Díky katalogu na Blogetude máte jistotu, že vždy narazíte na zkušeného experta, který se ve svém oboru skutečně vyzná. Můžete se tak spolehnout na partnerské jednání firem, jež se snaží vyjít svým klientům vždy maximálně vstříc. Společnosti, které jsou u nás zaregistrovány, disponují certifikáty „Kvalitní firma“ a toto označení neznamená nic jiného, než že jde o na slovo vzaté odborníky s letitou praxí. Je zcela zřejmé, kdo je na popředí zájmu – jste to právě Vy – jednotliví zákazníci, odběratelé a příjemci služeb. Věříme, že také díky Blogetude naleznete odpověď na otázku, u koho můžete mít jistotu požadavků splněných nad očekávání.


Základní škola J. Gutha-Jarkovského

Truhlářská 1120/22
110 00 Praha 1 – Nové Město

221 779 420
info@truhla.cz
www.new.truhla.cz


Kontaktujte firmu

Zobrazit kontaktní formulář

    Přesunout se na začátek