Zdraví jako nejdůležitější hodnota

Petr Zelenka | 28. února 2020

O naší ordinaci

Při prevenci chorob, nemluvě o jejich diagnostice a samotné léčbě, čeká každý pacient nadstandardně kvalitní péči a důsledný přístup, protože své zdraví považuje stejně jako mnoho z nás za jednu z největších životních hodnot; přesto je bohužel překvapivě obtížné najít praktického lékaře, který by ke všem z nich přistupoval pečlivě, citlivě a s využitím širokého množství teoretických znalostí i dlouholetých praktických zkušeností. V ordinaci MUDr. Jarmily Kremerové v Petřvaldu dobře chápeme, jaká zodpovědnost na praktickém lékaři v těchto ohledech leží a nesmírně nám záleží na tom, abychom každému pacientovi poskytli zevrubnou, důslednou a vysoce kvalitní lékařskou péči, protože hodnotu zdraví v lidském životě vnímáme stejně intenzivně jako naši pacienti.

Naše služby zahrnují komplexní všeobecnou lékařskou péči o dospělé, tzn. preventivní prohlídky, diagnostiku a léčbu chorob (případně s doporučením specializovaného vyšetření), očkování včetně očkování pro účely zahraničních cest a odborné konzultace ve všech záležitostech spojených s Vaší péčí o zdraví. Návštěvy se snažíme organizovat tak, abyste nestrávili příliš mnoho času v čekárně a aby Vám termín prohlídky ve všech ohledech vyhovoval.


Poskytovaná péče

Preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky se pravidelně provádějí každé dva roky a jejich obsah pevně stanovuje vyhláška Ministerstva zdravotnictví. Na prevenci klademe v naší ordinaci zvláštní důraz, protože jsme si vědomi toho, že časná diagnóza může zabránit velké části budoucích potíží s možnými vážnými důsledky.

Součástí preventivní prohlídky je tak doplnění rodinné anamnézy se zvláštním důrazem na kardiovaskulární choroby, cukrovku, hypertenzi nebo nádorová onemocnění. Dále kontrolujeme provedená očkování (např. očkování proti tetanu), vyšetřujeme zrak a sluch, měříme krevní tlak a hmotnost atp.

Záleží nám na tom, abychom všechny náležitosti patřící k preventivní prohlídce provedli s maximální důsledností, protože důležitost prevence nemůže být nikdy doceněna a je třeba ji neustále zdůrazňovat. Nepodceňujte prevenci ani Vy a objednejte si návštěvu u svého praktického lékaře!


Očkování

Mezi nejdůležitější (nepovinná) očkování, která nabízíme pro zájemce, kteří chtějí ještě kvalitněji předcházet možným nemocem, patří očkování proti chřipce a klíšťové encefalitidě. I v dospělosti je však nutné přijít ke svému lékaři na očkování – snažíme se tuto povinnost svým pacientům připomínat, abychom je alespoň částečně zbavili přebytečných starostí – a to zejména na přeočkování proti titanu, pokud od posledního přeočkování uběhlo více než patnáct let. V tomto případě podáváme tři očkovací látky. Po dosažení věku šedesáti let se pak frekvence očkování zvyšuje kvůli obecně slabší imunitě na interval deseti let.

Další očkovací látky můžete žádat v případě cest do zahraničí – v ordinaci Vám k tomu pokaždé poskytneme příslušné konkrétní informace podle Vaší destinace.

Nalezněte Vašeho praktického lékaře!

Přesunout se na začátek